| ChiukiuHamsler a întrebat:

In aceastea dimineata m-am trezit cu ochii umflati. Adica pielea in jurul ochilor e umflata. Se poate sa fie de la curent? Am stat cu geamurile si usile inchise. Ieri de la 8-14 am stat in casa cu 1 geam deschis. Cine ma poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Poate fii de la plans, de la curent sau de la praf daca esti sensibil/a!

| Pabibabum09 a răspuns:

Poate fi si de la consumul excesiv de sare. Incearca sa nu mai consumi chiar asa de multă sare acum, vara! happy

| LadyDee89 a răspuns:

Stau toata ziua cu geamurile si usile deschise la apartament si am si un copil de 2 ani! Niciunul nu avem nimic! mie mi se intampla de la prea multa sare, praf, sau polenul din aer!

| BlankWhite a răspuns:

Pune comprese cu apa calduta sau comprese cu ceai de musetel sau ceai verde! Compresele pot fi si dischete demachiante daca nu ai fix comprese sterile de la farmacie.