| Johny3128903 a întrebat:

Salut TPU, inainte de toate vreau sa specific ca voi consulta si un medic urolog in curand.Am o problema la nivelul urganelor reproducatoare de cateva zile, practicand sport de contact se intampla sa te lovesti in zona genitala, insa de atunci simt ca-mi amorteste piciorul drept, de la incheietura piciorului pana la genunchi, inclusiv fesa.Amorteala este una vaga si simt ca porneste de la testiculul drept.Aseara m-am vazut cu prietena mea, nu am intretinut relatii sexuale, insa ne-am excitat foarte mult, avand penisul intr-o erectie puternica am resimtit la nivelul bazinului o durere, durere asemenatoare loviturii in testicule.Am analizat putin situatia si am observat ca pe testiculul drept se afla un fel de galma mica deasupra testicului, insa este foarte evidenta.La ce m-as putea astepta? Poate fi o tumoare, fereasca Dumnezeu?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca tot mergi la.medic sa ne spui si noua rezultatul.
Orice ar fi se trateaza.mult mai usor daca ai o atitudine pozitiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi hernie inghinala sau varicocel, numai un urolog va descoperii ce anume ai, pîna atunci evita sa ai erectii ca afectezi mai rau zona, prietena ta stiinds ca ai acele dureri de ce i ti provoaca erectii? Ca este vina ei ca nu o intereseaza, si avand durere cand esti excitat ejaculezi sau nu poti? Ea ar trebui sa gîndeasca mai mult prietena ta si sa va abtine ti amindoi de la jocuri si stimulare sexuala pana nu se rezolva ce ai tu acolo, ce varsta ai?

| Anonimul101 a răspuns:

Salut, nu poti spune tumoare pana nu faci investigatii amanuntite, specific durerilor care le descrii tu poate sa fie si o hernie inghinala ( poate ridici greutati mari constant) sau apendicita. Cel mai bun sfat este sa te duci si sa faci cateva investigatii, cu sanatatea nu te joci iar aici nu suntem medici?