| BlindDonut a întrebat:

La nivelul testicului meu stang simt o jena, dar nu ma doare, ca si cum as sta pe un vas de sange.Nici nu stiu cum sa descriu.In ceea ce priveste tegumentul nu este inflamat, testiculul nu este mai tare ca cel drept si este de aproape aceeasi marime poate foarte putin mai mic.Am inceput sa simt aceasta jena de vreo 2 zile.Imi puteti spune daca sufer de vreo afectiune sau daca imiva trece?(imi este rusine sa spun parintilor dar daca situatia va evolua le voi spune numaidecat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| theonlyonexx1 a răspuns:

Cel mai probabil e varicocel si asta se rezolva prin operatie

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Spune parintilor si mergi la medic. Poti sa ai un inceput de hernie sau o apendicita si ar mai fi si alte cauze posibile (inclusiv legate de testicul - "testicular torsion", nu stiu care e numele romanesc). Cand este vorba de sanatatea ta nu are de ce sa iti fie jena. Apendicita si hernia se rezolva prin operatii simple.

| Shikazirukato a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa consulti un medic.

| Stefan200209 a răspuns:

Nu imi dau seama din ce zici..ar fi bine sa le spui parintilor tai ca sa nu se intample ceva.