| BaiatuCuFiatuRo a întrebat:

Intr-o seara stand afara intr-un sta vecin am facut o febra foarte mare dar s-a rezolvat deoarece m-am dus a doua zi la medic.
Acum sunt in tratament. Mentionez ca am faringita.
Daca ma imbrac mai gros si imi i au fular pana ajung in satul vecin e posibil sa se agraveze boala? Imediat dupa ce ajung intram in casa deci nu ar trebui sa fie o problema.

Mai mentionez ca drumul spre sat il fac cu un ATV iar spre sat e curent

Va rog un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa nu te urci pe nici un ATV ca-ti afectezi gatul mai rau, fa drumul cu o masina ca-i mai sanatos.
Fularul si haina nu ajuta la nimic, ca-ti este afectat gatul!
daca te imbraci gros faci greseala enorma, ca vei transpira, vei deschide gura sa poti s arespiri si se va inflama si mai rau gatul.
Totusi, febra mare iti poate da stari de lesin, deci, exclus sa mergi pe un ATV, pentru ca poti lesina in timpul transportului!

| BaiatuCuFiatuRo explică (pentru Violleta2022):

Dar daca nu pot face drumul cu masina ce fac? Ma imbrac doar in timpul transportului iar cand ajung ma dezbarac

| Violleta2022 a răspuns (pentru BaiatuCuFiatuRo):

De ce sa nu poti face drumul cu masina? De taxiuri nu ai auzit? Prieteni sau rude cu masina nu ai?
Iei un autobuz, rata, ceva, dar nu te deplasezi cu ATV-ul ca risti sa-ti creasca temperatura, sa ajunga la 40 si sa lesini.