| R2D220MIHI a întrebat:

la degetul inelar de la mana dreapta am un tendon mai flexibil care nu arata prea bine cand intind degetul. Acum doi ani cand am fost la medic mi-a spus ca nu e nimic rupt sau asa, tine doar de estetica si singura solutie fiind operatia, pana atunci nu am luat in considerare asta dar acum as dori sa stiu cam cat dureaza recuperarea deoarece fac sport de performanta si cam cat de mare va fi cicatricea.
MULTUMESC DAU FUNDA CAT MAI RAPID PLS!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De câte ori poți, să te ferești de cuțitul medicului.
Astfel, doar estetic.
Dar dacă greșește un pic operația și rămâi cu un mic handicap acolo, că e și el om?
Recuperara după operație poate să dureze o lună.
Cicatricea depinde de medic, de cât de iscusit este el și de modul în care repară organismul.