| Dinu_Clau_1993 a întrebat:

Salutare...am avut o plaga la mana dreapta facuta la abricht..am fost operat prima data..cusut si apoi a doua oara pentru o reconstructie de tendon la degetul mic..au trecut 5 saptamani de la operatie...cat dureaza recuperarea si la ce semne ar trebui sa ma astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Recuperarea poate dura pana la 2 ani pentru a putea utiliza la capacitate maximă muschiul al carui tendon l-ai taiat. Trebuie sa faci fizioterapie, gimnastica speciala si tot ce-ti mai recomanda fizioterapeutul. In principiu te poti astepta la dificultati de flexie sau extensie a degetului afectat