| George_Demeni_1990 a întrebat:

M-am lovit la mana dreapta si cand strang de pielea dintre degetul mic si cel inelar simt ceva tare cu diametrul de aproximativ un cm.
Inainte sa merg la medic vreau pareri si sfaturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandruInu a răspuns:

Pot si fi ligamentele. Eu cand am cazut cu atv-ul de pe stanca, atv-ul mi-a prins piciorul in bara de protectie si a venit meste mine de 3 ori. La picior cand am fost la doctor o parte din ligamente au fost rupe si o parte au fost tasate ( nu mai circula sangele cum trebuia.) in afara de 2 coaste rupte si 35min in care am fost incostient nu e. Dar consulta doctorul dar eu zic ca ar fi ligamentele.

1 răspuns:
| PlamadaBianca a răspuns:

Buna! Cel mai probabil este un os care si-a schimbat locul de sub piele in urma loviturii, dar recomand sa consulti un doctor