| Delia120 a întrebat:

La radiologie pulmonara/radiografie se vede ca ai fumat? Fumez cam din decembrie, maxim 8 tigari pe zi, precizez ca din decembrie pana acum am mai facut pauze de gen 1 săptămâna sau ceva. Imi fac film la plamani peste cateva zile. Va rog frumos sa imi spuneti daca se vede ca ai fumat si cum poti sa faci sa nu se vada in timpul radiografiei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PrettyLittlePsycho a răspuns:

Nu mai fuma pana iti faci radiografia. deloc!