| Drsss a întrebat:

Salut tpu.Lautarii au auzul slab din cauza muzicii prea tare? De exemplu daca un lăutar are cântare in fiecare seara si sta numai la volum maxim, el mai aude bine? Din cate stiu timpul este foarte sensibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Depinde și cât de tare e muzica.
Dar cred că lăutarii s-au obișnuit cu volumul tare al muzicii dacă au ceva experiență. Dacă sunt la început, îi va enerva până când se vor obișnui.