| NicusorBarbu a întrebat:

M-am lovit cu degetul mic de la picior de pat,si m-a durut foarte tare pe moment,insa acum mi-a trecut.Pot sa i-l misc, dar cand ma ating unde m-am lovit ma doare.Ce sa fac? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti pune compresa cu apa rece. Nu folosi pantofi stramti pana-si revine piciorul!

Daca durerea nu trece nici in 3 zile, atunci mergi la medic sa-ti faca radiografiere.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa dormi! Nu-i nimic de facut, cu timpul va trece, apna atunci, ia o pauza si dormi!
Maine iesi la joaca, dar ai grija sa nu lovesti cu degetele deja vatamat.