| Epure_Madalin_1995 a întrebat:

M-am lovit rau la gamba și mi s-a umflat și simt un fel de lichid sub piele poate mi-a rupt mușchiul sau este doar o umflatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Poti vizita doctorul de familie sau sa mergi la un spital sa verifice ei. Fiindca se poate agrava daca stai asa acasa nestiind ceea ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca este lichid, nu poate fi muschi ca ala este solid!
Arata-i mamei si mergeti la medicul de familie sa vada daca nu-i rupt ceva sau daca nu ai facut infectie acolo.

| Idkidk a răspuns:

Poţi merge la doctor! Cine ştie ce ai? Ar fi mai sigur să mergi la medicul de familie!
Sau poate ai făcut o întindere de muşchi!

| hasiuc a răspuns:

Probabil e un hematom, trece!

| Epure_Madalin_1995 explică:

Sincer sa fiu este ca o gâlca și măggâdilăccând apăs

| Epure_Madalin_1995 explică:

Am uitat sa menționez ca îmi simt piele de deasupra umflături amorțita