| Szabii a întrebat:

Ma doare capul ingrozitor de 2 zile (fruntea si partea stanga a capului ), mai ales cand ma aplec sau cand fac ceva efort fizic.
Am urechea stanga infundata, de cand sunt racit ( aproximativ 5 zile )
Oare durere de cap vine de la durerea de ureche? Si durerea de ureche vine de la raceala?
Am fost la medic, a zis ca nu e sinuzita, si mi-a dat Zinat si Eurespal.
Voi ce spuneti? Ce sa fac?
Va multumesc enorm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ai incredere in medicul tau si continua tratamentul prescris.Multa rabdare si totul va fi bine.O noapte linistita iti doresc!

| OnuOnulică a răspuns:

Ai rabdare ca o sa treca de la sine.
Si continua tratamentu sa nu il intrerupi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din cauza racelii te doare, ia tratamentul prescris de doctor, pe mine m-a ajutat mult Zinatul, dar si Eurespalul.
Sa nu intrerupi tratamentul ca e bun.
Sanatate multa si sa te faci bine.
Te pup!

| SskorpyonN a răspuns:

La ureche ai tras curent si de aia te doare si sa transmis la creier adica la cap si e normal sa te doar cand o masea de minte te doare groaznic se transmite la cap si de aia te doare groaznic ambele in acelasi timp! big grin

| Jasm a răspuns:

Hidrateaza-te. Bea mai multa apa. happy