| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a întrebat:

Ma doare in partea dreapta sub abdomen. Pot sa fac însă efort fără sa simt nimic. ma iau din senin in timpul zilei niste intepaturi. nu sunt insuportabile. dar ma jenează. ce pot face? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
se poate sa ai probleme cu apedincita...
Nu mai sta pe ganduri si du-te la un consult medical, ca poate sa iese o treaba urata daca se agraveaza si chiar nu vrei asta, iti garantez

| user123654 a răspuns:

Oricine acuză o durere în partea dreaptă a abdomenului (eventual cu amorțeală în piciorul drept) trebuie să se gândescă în primul rând la apendicită. Ar fi bine să te pregătești și să suni la salvare. Deși nu te doare insuportabil, mai bine chemi salvarea și mergi imediat la spital, decât să riști să mori, dacă se sparge apendicele și nu se intervine chirurgical la timp.

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 explică (pentru user123654):

Eu iau si niste medicamente pentru un virus la stomac. ai scrie ca ar putea provoca dureri.

| user123654 a răspuns (pentru Danescu_Alin-Gabriel_1979):

Iar eu spun să mergi la spital. Mai bine o alarmă falsă decât să ți se spargă apendicele. Mergi și află dacă e de la medicamente sau nu.