| almaz a întrebat:

Mă doare piciorul stâng, apoi ambele, apoi iar doar stâng, în fiecare noapte, de la orele 12 până la 04.00 sau chiar 05.00, nu pot să adorm până la orele respective de durere, simt nevoia să mișc piciorul ca să scap de durere, și peste 20 secunde revine din nou, fac peste o mie de mișcări până dispare durerea puțin după orele 5 dimineața, nu-i chiar în fiecare seară, 2-3 ori pe săptămână, ultimile 2 zile, adică aseară și seara trecută parcă s-a intensificat, m-a durut cel mai mult, deja mii frică să aștept seara de azi! Nu prea atrăgeam atenție la asta, mă gândeam că din cauza activităților pe parcursul zilei, dar după ultima seară mi-am dat seama că-i alt ceva, am cautat pe internet și am găsit așa numitul sindromul picioarelor neliniștite, cum să scap de aceste dureri? Mă îngrijorează faptul că pe internet scrie că acest sindrom apare la persoanele cu vârsta a 2-ua sau chiar a 3-ea, după 50 de ani, eu am doar 21 de ani, menționez că la medic nu prea pot să merg, sunt plecat cu Erasmus+ peste hotare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| almaz explică:

Da mă ești "deștept" de ragi, câtă deşteptăciune încape în tine...