| DamianAndrei a întrebat:

ma puteti ajuta cu o parere?
Imi este frica sa mai mananc deoarece mi-e frica ca o sa ma inec cu mancare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Salut
Pai, ai 2 variante. Frica asta chiar e doar in capul tau probabil din cauza ca te ai innecat si ai ramas marcat. Pur si simplu mananca si invinge ti teama sau, daca cosideri ca e mai grav si nu poti sa faci asta ( incearca sa mananci de mai multe ori ) consulta un psiholog. Si nu te gandi ca daca te duci la psiholog esti nebun sau ceva, asta e total gresit si a fost spus de cineva raspandindu-se o mare prostie. Sansele sa te inneci sunt 1% si nu ai cum sa mori innecat, doar tusesti putin, bei apa aia e.

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Hopa! E caz de psiholog.

| Dana2103 a răspuns:

Of Doamne... dar de mestecat ai auzit? Sa mesteci bine mancarea, pana se face piure, pasta. mananci incet si nu mori

| aneliram a răspuns:

Mănânci încet, mesteci mâncarea bine și nu te îneci.