| Leo32 a întrebat:

mi-a iesit o basica pe gingie in fata deasupra dintilor putin mai in stanga. E foarte mare si enervanta si in mijloc are o pata mica alba. care cred ca este puroi. Poate chestia aia sa imi carieze dintele care se afla sub ea? sad am mai patit asa o data cu maseaua si aici e dintele din fata si nu as vrea sa mi se carieze.
Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reiki a răspuns:

"Chestia" poate fi un abces, adica o punguta in care s-a strans puroi si se poate inflama si mai mult producand durere si deranj la masticat. Asa ca trebuie sa iei Paracetamol - antiinflamabil - si un antibiotic recomandat de medic sau farmacist.Cu cat mai repede cu atat mai bine, asta daca vrei sa dormi la noapte

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Momentan trateaza infectia, foloseste tintura de propolis, local si gargara seara dupa periaj cu ceai de musetel si salvie! Apoi verifica daca nu ai vreo carie profunda care a generat infectie!

| KDily a răspuns:

Si eu am aceiasi problema straight face in cat timp ti-a trecut?

| ExtraBoy a răspuns:

Nu si eu am avut dar nu