| Alexandransjxmzm a întrebat:

mi-a venit ciclul de doua zile, înainte de ciclu am avut secreții normale, e normal ca și in timpul ciclului sa am secreții transparente? Tin sa Menționez ca e a doua zi de ciclu și am secreții trensparente

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal sa ai secretie tot timpul, uneori mai multa decat alteori, uneori difera constistenta depinzand de perioada ovulatorie sau non ovulatorie, uneori ai secretie abundenta cand esti excitata si alteori ai secretie care ajuta la curatrae vaginului si evident a eliminarii resturilor menstruale, repsectiv sange proaspat sau mai vechi, care deja s-a oxidat si apare maroniu ori grena ca culoare.
Totul este nromal si sanatos la o fata.
Protejeaza-te cu tampoane curate pe chilot si spala-ti poponetul cel putin dimineata si seara, schimband totodata si tampoanele.
Un ciclu normal dureaza intre 2 si 4 zile.
Nu-i normal sa ai un ciclu de 7 zile, sau cantitativ sa curga foarte mult pe o perioada lunga de vreme. Daca se intampla asta, mergi imediat la medicul ginecolog.

| laurentiutirei a răspuns:

Bună.
Din pacate am citit si despre din astea? nah pentru iubita mea ca voiam sa o inteleg cand avea crize
Uite un video uitate la el
https://youtu.be/UGKcB4q3Slg
Din cate stiu o fata care are menstruatie are sangerari si poarta cum zicea fosta mea absorbante tine cam 5-7 zile apare pe la varsta de 14 ani daca nu ma insel 14-15 ani?

| Violleta2022 a răspuns (pentru laurentiutirei):

Esti baiat si habar nu ai ce se intampla in corpul unei fete la menstruatie.
Te rog raspunde unde te pricepi, dar ocoleste aceste intrebari feminine, unde poti face mai mult rau, decat bine.