| Ufkhjdksh a întrebat:

Mi-a întârziat ciclul 3 zile, ma doare burta și puțin spatele, dar am de 2 zile senzații ca și când ar veni. Adică am niște secreții transparente pe care le simt ca și când mi-ar fi venit ciclul. Oare de ce intarzie și de ce am acele secreții?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Menstruatia poate intarzia uneori cateva zile cand de exemplu traversezi o perioada mai stresanta sau in conditiile in care faci mult sport sau munca fizica fara sa fie alte motive ingrijoratoare la mijloc ca sarcina, dezechilibru hormonale etc. Cel mai probabil va aparea curand daca ai simptome premenstruale. Multa sanatate

| Ufkhjdksh explică (pentru HazelEyes77):

Ce e drept, eu fac zilnic 180 de abdomene și tot cresc numărul cam la o săptămâna. Poate sa fie și din cauza asta?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Acele secretii sunt pe undeva normale, ciclul tau poate fi neregulat si din aceasta cauza iti intarzie sa u ai cam facut sport/ efort in ultimul timp.

| Ufkhjdksh explică (pentru MihaiNicu23):

Ciclul îmi vine in mod normal cam la 20-30 de zile. Azi ar ti a 30-a zi. E neregulat? Sunt normale astfel de întârzieri?