| TheSeventhSin a întrebat:

mi-am dereglat somnul foarte rau, ma culc pe la 3-4 dimineata si ma trezesc cam pe la 2-3 dupa amiaza.Stie cineva o metoda folositoare? Sa incep sa ma culc pe la 10:30? stiu ca nu e posibil dintr-o data dar vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac la fel, trezeste-te la 6-7 si incearca.Eu asta am facut azi, sunt curios la ce ora o sa adorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Cel mai folositor ar fi sa te angajezi undeva si sa mergi ca tot omu sa faci ceva.
ce-ai relatat tu ii lipsa de ocupatie, normal ca te pui tarziu la somn, daca nu ii musai sa te trezesti la 7 ca sa fi pe 9 fix la lucru...

| Ironwin a răspuns:

Cauti un loc de munca si gata cu problemele.

| Fancyuiop a răspuns:

Culcăte mai devreme gen orele 21, 22 și încearcă sa adormi cât mai repede. Lasă lucrurile care îți ocupă timpul și din cauza cărora nu poți avea un somn normal. Cu timpul te obișnuiești și vei avea un program normal de somn.

| veraa1234 a răspuns:

Incearca sa faci pe timpul zilei activitati fizice care sa te solicite astfel vei fi mai obosit seara culca-te si tu pe la un 00:00-01:00
si dimineata pune-ti alrma sa te trezeasca pe la un 9:30-10:00
Si o sa vezi ca va fi mai bine. In timpul scolii Culca-te pana in 00:00, iar dimineata la 7 eu stiu...sau 8 daca inveti dupa-amiaza. Dupa cum inveti.
Sper ca te-am lamurit/ajutat. Bafta!

| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna, bea seara un pahar cu apa combinat cu putina levantica.
Sustin cu toata credinta ca levantica este miraculoasa.
De asemenea, ceaiurile.