| NoName234 a întrebat:

Mi-am luxat genunchiul mai exact HEMARTROZA TRAUMATICA GENUNCHI DREPT.Am stat in spital o saptamana, am fost operat(nu as considerao o operatie, mai degraba o punctie) scotindu-mi un cheag de sange din gen. drept.Am stat in ghips 20 zile si apoi cand mi-am scos ghipsul ma doare de mor talpa cand calc(pana acum am avut carje)
Deci ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai doara si sa se recupereze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Mai bine mergi la medic, daca nu se vindeca inseamna ca este o problema.La oamenii varstnici recuperarea este un proces mai lent!

| NoName234 explică (pentru Doctorfishadi):

Am mers la control si cand mi-a scos ghipsul.A spus 2 sapt.sa ma sprijin in carje si 6 luni sunt scutit de sport, dar ma doare cand calc pe piciorul dr.

| NoName234 explică (pentru Doctorfishadi):

Am 14 ani.