| TheTiger a întrebat:

Mi-au aparaut niste bube pe corp (pe gat =2; pe piciorul drept = 2; pe piciorul stang = 2; pe mana dreapta = 2; pe mana dreapta = 6-7; pe spate = 6; pe burta = 0) si ma intreb daca nu e intoxicatie alimentara, pentru ca am mancat o branza, si nu era tocmai buna...Am astm, si ma gandesc ca poate am o alergie, ca am mers pe undeva unde era puf (faza ii ca ios alergic la puf). Dar nu stiu ce sa aleg, deci intrebarea ii. Ce pot sa am? (bubele sunt asa, nu stiu cum sa zic, late, deci nu sunt apoase ca la varicela). Si ce pot sa fac sa nu ma mai manance?(azi am sport 4-5-6 ore, si nu vreau sa ma scarpin pe acolo)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Mai bine stai acasa. Poate ai varsat de vant. Asa am avut si eu. Intreab-o pe mama ta si te ajuta ea cu ceva, dar cred ca este varsat de vant. Pa, pa.

3 răspunsuri:
| laur_1243 a răspuns:

Sigur nu sunt de la varicela? am avut si eu acum 2 luni varicela si am 14 ani.du-te mai intai la medic ca cel mai bun raspuns ti-l da medicul

| anonim_7528 a răspuns:

Foloseste lotiune mentolata pentru mancarimi si cel mai bine du-te la doctor ca sa afli sigur ce ai happy