| HandsOfTime a întrebat:

In weekend am fost la tara si m-am pricopsit cu muscaturi de purice.Marti dimineata m-am trezit cu niste bube mari pe piciorul stang, iar cand credeam ca mi-au aparut toate azi dimineata m-am trezit cu piciorul drept plin de bube pana la genunchi.Am facut alergie la muscatura.Culmea bubele sunt mari, rosi si una langa alta. M-am dat cu alcool mentolat, muxtura si am luat aerius dar tot ma mananca.Stiti si alte metode prin care sa nu ma mai manance?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Nu te mai scarpina, incearca sa te abtii, pentru ca asa va fi si mai rau. Da-te cu spirt medicinal, o sa usture un pic, dar iti face bine, crede-ma.