| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
mi-au iesit foarte multe bubite pe piept ( in jur de 80 ) si mi s-a inflamat pielea ( e rosie ).
nu cred ca am pojar deoarece nu mi-au iesit decat pe piept, nu tusesc, nu am facut febra, nu imi curge nasul...
Si chestia e ca au aparut dupa masa de aseara, e posibil sa fie o toxi-infectie?
in dimineata asta s-au mai rarit din bubite dar tot sunt multe ( in jur de 60 )
care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Da e posibil sa ai dreptate, cel imi indicat du-te la medic ca el te poate ajuta cel mai bine.Succes!

| meduzza a răspuns:

Toxi infectie. alergie. poate sa fie si insolatie (in caz ca ai pielea sensibila pot aparea pete rosii)..sau scabie. du-te la un dermatolog ca sa stii sigur

| DaRyUsSyK a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor...si eu cand am avut rubeola mi-au aparut primele bubite pe piept..nu am facut febra, nu tuseam.

| misterioasa01 a răspuns:

Ai o intoxicatie..asa am si eu. Dar pentru orice eventualitate mergi la doctorul de familie : el iti poate spune mai detaliat ce ai.

| andreyutzu4you a răspuns:

Android,ai rubeola, cel mai bine e sa consulti un medic specialist, si sa ramai in casa in jur de 1 saptamana, nu fa contact cu oamenii ca le dai si lor.

| iceage a răspuns:

DA e toxi-infectie alimentara!