| cristi199624 a întrebat:

Aseara mi-au aparut pe burta 3 bubite rosii si una pe picior,astazi au mai aparut si pe celalalt picior inca vreo 2, de la ce ar putea fi? Varicela am facut acum 6 ani,Pojar insa nu am facut, dar eu cred ca e din cauza ca am baut mult Pepsi zilele astea..si cand spun mult nu ma refer doar la 1 sticla de 2 litri..in weekend am mancat pizza si dupa aceea am fost deranjat la stomat,chiar nu stiu de ce, cine ma poate ajuta cu un sfat?

6 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Alergie, ciupituri de ţânţari...

| Bondarel99 a răspuns:

Si varul meu a lipsit de la scoala 2 saptamani pentru ca avea cateva bubite pe piele si toti au crezut ca e varicela,dar doctorul i-a spus ca e doar alergie la mancare laughing
Poate ai facut si tu o alergie la un aliment,daca nu dispare, nu strica sa te duci la medicul de familie, poate chiar ai pojar, rubeola, rujeola sau mai stiu eu ce.

| GigiMenta a răspuns:

Poate fi un inceput de pojar sau o toxinfectie alimentara. Ai grija ce mananci data viitoare

| moneantonella a răspuns:

Fii atent bea un pic de vin rosu si stai un pic in casa daca iti mai apr inseamna ca este varicela

| cristi199624 explică (pentru moneantonella):

Am specificat mai sus ca varicela AM avut, deci poate sa fie doar pojar, desi eu cred ca este o toxinfectie alimentara.

| dianacuza a răspuns:

Poti sa ai alegie la ceva.Ar trebui sa-ti faci un test happy