| UserName250000 a întrebat:

Nu mai suport. In fiecare noapte trebuie să mă ridic de 8-10 ori, chiar și de 12 ori sa urinez. Apa beau doar 2 guri și mănânc și două tablete de ciocolată neagră cu o oră-doua înainte de culcare. Ziua nu mi se întâmplă așa ceva, dar cum se instalează ora de somn incepe problema asta. Mi-am făcut un test de glicemie și am 84. Țin să menționez că am 74kg și înălțimea 1, 85 și 14 ani. Ajutați-ma va rog, ce sa fac? Dimineața mă trezesc obosit de nu mai pot din cauza asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Du-te la un medic urolog.

| Reghqen a răspuns:

Indicat ar fi să faci un ecograf pelvian, sumar de urină dar și de urocultură (pentru ca poate să fie și o înfecție). Nu este exclus ca este posibil să ai și o vezică hiperactivă.
https://www.medlife.ro/......ctive.html