| Adrian022 a întrebat:

Nu stiti de ce,cateodata,imi simt pulsul in gat? pot sa am ceva probleme cu inima? cand faceam fotbal,am fost si la vizita medicala unde mi-a luat pulsul,tensiunea si mi-a facut o ecografie cred(Mi-a pus un fel de cleme la maini,la picioare, si la piept.Imi simt pulsul in gat cam o data la cateva luni.Cateodata am si niste intepaturi la inima iar cateodata in tot corpul.De la ce poate fii? Am 15 ani.Multumesc.Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil reumatism sau probleme cu inima!
Cel mai bine ar fi sa-ti faci un consult(ecografie cred ca i se zice)-costa 70 de lei(anul trecut) si vei afla!
Consulta-te si cu medicul de familie!

| Rockat a răspuns:

Sa simpti pulsul in gat este normal, Iti poti simpti pulsul pe orice veni care este mai la exterior. Faptul ca le simpti doar de cateva luni este doar ca nu ai observat pana atunci, si eu am patit.