| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca au legatura intre ele simptomele, dar sunt ingrijorat. Vreau sa va spun de acum ca detin o igiena curata in fiecare zi. Sunt atopic, ma dau cu creme mereu. Pielea e cat de cat in regula, nu mai ca pe fund am mici bubite rosii (peste tot ) care uneori ma mananca. Am o problema si cu stomacul/anusul, pentru ca uneori ma mananca sau ma ustura, am alternatie intre constipatie si diaree, si dupa scaun mereu am o umflatura, nu stiu daca e hemoroid. am doar 15 ani., iar la vezica mai am o problema, uneori cand incerc sa urinez, dar nu am ce, si incerc sa trag un "vant " simt o durere, mai jos de buric(doar uneori ) Iar dupa ce urinez, cand o bag in pantaloni mai curge un pic (tot uneori) Nu prea beau deloc apa, dar acum am inceput sa beau, poate se schimba ceva. vreau sa va mai spun ca si penisul imi intra uneori in erectie din senin, uneori in zona vezicii urinare simt o "zbatatura" adica simt cum se zbate ( mai simt la abdomen in zona pancreasului, dar mai simt si prin alte locuri) Iar uneori am junghiuri in zona vezicii. Ce pot avea? Si pot schimba ceva doar cu alimentatia? Am plecat din tara si mai pot ajunge la medic in februarie. Ma pot vindeca doar prin alimentatie? Sunt si ipohondric, poate imi si creez singur simptomele. am avut si un scaun rosu( o singura data)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca mananci sanatos (adica variat) poti preveni boli, dar alimentatia nu vindeca boli. Ma rog, la anumite boli trebuie sa tii dieta, dar dieta nu vindeca.

| ALGator a răspuns:

La 15 ani 99℅ că nu ai nici pe dracu. În descrierea ta amesteci foarte multe. Nimic îngrijorător. Eventual mai urmărește scaunul să nu fie sange.
Maninca mîncare variată, lichide de tot felul.
Îngrijește dinții, nu fuma, mișcare 30 min pe zi.
Mai scutur-o de cateva ori înainte să o pui la loc.
Fii bine dispus.
Dacă iei vreodată medicamente citește tot prospectul.
Sănătate!