| anonim_4396 a întrebat:

o intrebare.

Ce poti pati daca tii prea mult urina in tine? Adica daca vrei la baie. esti intr-o situatie in care nu te poti duce si stai asa timp de 20-30 minute. Si dupa te duci si faci.

Ce boala poti lua, ce afectiuni etc.?

Multumesc,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti pati nimic si nu poti lua nici o boala. Daca te tii prea mult, presiunea va depasi puterea sfincterului si vei face pur si simplu pe tine, fara alte urmari

8 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

20-30 de minute nu-i asa de mult, daca nu consumi intre timp si mai multe lichide.Ideea e ca vezica se tot umple si in situatii extreme cand vointa e mai puternica si nu faci pe tine, risti sa se sparga.Dar asemenea cazuri sunt extrem de rare, mai degraba iti dai drumul pe tine.

| Azµre a răspuns:

Poți ajunge la incontinență dacă o faci des.

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Daca nu se intampla mereu, timp de vreo 4-5 ore poti face nu imi amintesc ce... DAR daca stai 20-30 de minute, o ora nu se poate intampla absolut nimic. In cel mai rau caz nu vei mai putea tine si... vei avea niste haine de spalat. happy Asa ca stai linistit de la jumatate de ora nu patesti absolut NIMIC!

| alexutza071 a răspuns:

Buna,nu patesti nimic dar nu este benefic organismului sa faci asa ceva. Daca se intampla 1 data de 2 ori nu e nici o problema

Răspuns utilizator avertizat
| MangekyouSharingan a răspuns:

Pai nu cred ca poti patii nimic de la 20 de minute dar daca simti ceva in neregula poti sa mergi la medic

| DDDonald a răspuns:

Nu patesti nimic!

| accescrang a răspuns:

Daca devine obisnuinta treaba asta, in timp, ti se slabesc muschii vezicii urinare si o sa ai probleme.