| anonim_4396 a întrebat:

Daca te imprumuti de la camatari si nu duci bani l timp ce poti pati?

Răspuns Câştigător
| Adrianno91 a răspuns:

Intreaba-l pe Nutu camataru sau pe mimi camatareasa.

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mai bine nu te încurci cu cămătari!

| lolly a răspuns:

Te omoara sau iti dubleaza sumalaughing(din filme stiu).

| tuGatita a răspuns:

Iti ia casa, tot ce ai tu mai de valoare. in caz ca nu acoperi suma te omoaraaaa... cunosc un caz. i s-a intamplat unui fost vecin omorat in Germania de camatari din cauza ca nu a putut restitui banii. a fost impuscat. deci daca te-ai incurcat cu asa ceva mare grija. daca nu sa nu te incurci cu ei.

| annna a răspuns:

Vin dupa tine si atunci vezi ce poti patiiwinking

| Gagikaru a răspuns:

Belesti pl.ai incurcat-o iti ia casa masina apartamentu nevasta daca ai mama ti-o ia si pe aia daca ai fica ti-o duce la produs si multe altele da funda!

| passenger a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun mai frumos... Ti se ia gatu'winking

| TRN a răspuns:

Cred ca ar fi bine sai duci bani mai repede o sati ia totul te lasa in qizda goalawinking Succes!

| Andrei_4336 a răspuns:

Ii duci dupa aia

| Nike20 a răspuns:

De fiecare data cand iti cer ei banii...mai adauga o suma. daca nu ii duci in termenu stabilit de ei o sa vina ei sa ii ia intra peste tine.si isi iau ei de la tine. tot ce au nevoie.pentru banii aia.winking in plus ca daca iei de la ei : ex: 100 euro trebuie sa le dai inapoi...inca odata atata.adica 200 euro.sau cine mai stie catwinking succes!

| alex922 a răspuns:

Aaaa o nimica toata, nimic special in afara doar ca te cauta pana dau de tine oriunde ai fi, sau daca nu iti sechestreaza pe cineva din familie, ceva lucruri de astea minore sau, pentru asta doar sa te omoare asa ca nu au ei ce sa faca nimic mai mult... POTI SA STAI LINISTITA!
!

| Gica123 a răspuns:

Nu stiu.

| HerrDoktor a răspuns:

Daca sunt "de treaba" camatarii iti taie cate un deget de fiecare data cand contractul se prelungeste.Gen,nu-i aduci bani maine, BAM! un deget.Nu-i aduci nici saptamana viitoare? BAM! un deget.