| anonim_4396 a întrebat:

o intrebare... daca fac, flotari, abdomene, tractiuni la bara, daca fac exercitii cu o gantere de 4 kg... poate sa-mi afecteze cresterea/eventual coloana? precizez ca am 15 ani.Stiu ca tractiunile, abdomenele si flotarile nu afecteaza coloana, dar nu sunt asa sigur de gantera.batting eyelashes Dau Funditabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Incearca sa nu faci exercitii in care sa tii ganterele deasupra capului pentru nu a pune o presiune suplimentara asupra coloanei. in rest poti face exercitii si cu ganterele si in plus 4Kg nu e chiar asa multwinking

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| narcis008 a răspuns:

Decat pana la umeri e ok deci?