| Darky142 a întrebat:

Salut TPU, o părere despre spital Colentina secția de urologie și spital fundeni secția de urologie care este mai bun, precizez ca am o piatră la rinichi si sunt din alta localitate și cineva mi-a recomandat la fundeni și cealaltă persoana la colentina mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Sunt cam la fel. Fundeni este spital mai mare, insa medici buni gasesti in ambele locatii. Am avut experiente placute cu ambele

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Piatra la rinichi se poate rezolva si la spitalul local, fiind vorba de o mica interventie cu ultrasunete ca sa o sparga si sa o poti elimina normal.
Pentru atat lucru nu este nevoie sa mergi la Fundeni sau alte spitale mari, ca nu ti se face operatie.

Vezi ca sunt in farmacii tot felul de solutii care dizolva si faramiteaza piatra, dar trebuie sa intelegi ca ai obligatia sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi, ca sa tii rinichii hidratati.

Inca ceva: piatra la rinichi se face de la consum masiv de proteina, deci ia-o mai usor cu mancatul carnii si daca iei proteina praf, opreste-o imediat.
Sanatate multa!

| Darky142 explică (pentru Violleta2022):

Problema este ca acea pietricica mi-a blocat rinichiul am luat legatura cu un doctor de la Bucuresti si ma programat pentru interventie. multumesc oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundeni.
E doar o pietricică, se rezolvă oriunde.
Dacă aș avea probleme Tg Mureș sau Cluj.

| Darky142 explică (pentru anonim_4396):

Ok multumesc, e o doar o pietrecica care mi-a blocat rinichiul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Darky142):

Daa,eu mă gândeam la drum de Mureș pentru probleme mai mari.
Bine că ai rezolvat.