| Crosto a întrebat:

Ori e stricat cantarul ori eu sunt nebun... cand il pun pe covor imi arata ca am 67 de kg si cand il pun pe parchet arata ca am 72... care-i problema, cantarul? Aau eu? :/ No troll help me pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa-i și la mine. Pune-l pe loc drept, pe gresie, ciment

Răspuns Apreciat de Editori
| Pati2500c a răspuns:

Cantarul nu il pui pe covor, trebuie pus pe o suprafata dreapta, dura cum am fi ciment parchet etc. Si vezi sa porneasca de la 0 mereu, daca e intr-un loc inclinat va porni cu cateva kg in plus. Covorul amortizeaza greutatea de aceea iti apare alta masura

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu esti problema: n-ai citit si n-ai respectat instructiunile de folosire a cantarului.

| Violleta2022 a răspuns:

Cantarul NU se pune niciodata pe covor sau pe suprafete denivelate.
Alegi o zona pe ciment sau parchet, unde nici un colt de cantar sa nu se clatine, insemanand ca zona este "perfect" dreapta si acolo te cantaresti.

| LPCTSTR a răspuns:

Fara suparare, dar mai ghiolbane, de cand te cantaresti pe covor?! rolling on the floor
Una-i covorul si alta parchetul, sper ca realizezi.
Te si miri ca primesti rezultate gresite cand tu folosesti cantarul pe covor, pe o suprafata iregulara, compresabila.

Citeste si tu manualul cu instructiuni rolling on the floor daca nu stii ca un cantar se pune pe suprafete plane, nivelate.

| gabicoo a răspuns:

Mai întâi te cântărești pe o suprafață dreaptă și dură: pe ciment, pe gresie, etc. Dacă problema se menține:
Pasul 1 - schimbă bateriile!
Pasul 2 - dacă situația se repetă îl dai la gunoi și cumperi altul!

| WhiteLife a răspuns:

Cantareste-te de fiecare data in acelasi loc, daca nu arata o valoare constanta, asa macar stii diferenta de la ultima cantarire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste si tu instructiunile de folosire.

| 4StarLight a răspuns:

Contează unde de cântăresti. Acuratetea cea mai mare o ai pe o suprafață netedă si tare, de obicei pe gresie. Dacă îl muți pe alte suprafete, de exemplu covor sau pe mocheta, exista vor exista variatii. Nu este nimic in neregulă cu tine, problema e una generala cu care se confruntă mai toata lumea.