| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Daca aveam cântarul pus pe covor cand m-am cântărit inseamna ca nu mi-a arătat kg bune? Mi-a zis cineva ca trebuia sa-l pun pe gresie sau parchet direct.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa este, trebuie pus pe ceva drept si toate piciorusele sa fie stabile. Sa nu se miste cantarul.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca-i cantarirea incorecta, deoarece cantarul nu este pus intr-o pozitie perfect dreapa, ca sa poate cantarii corect. Pe covor, nu poate arata corect!
Trebuie pus pe gresie, fainta sau pe podea de lemn ori linoleu, asiguarndu-te ca nu se misca nici un colt de cantar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are nevoie de un suport ferm și stabil, plan orizontal, care nu se turtește neuniform ca un covor, ca să arate greutatea reală.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pune-l pe gresia din baie si seteazal cum trebuie asa o sa afli cate kg ai.