| adriaaaaaaaan a întrebat:

tongue Am o problema: de cateva ore sughit intr-una si nu stiu ce sa mai fac! Am baut si apa, am incercat si metoda cu zaharul, dar nimic. Si inca ceva: atunci cand sughit, sughit din gat si ma doare si burta si sunt momente in care imi vina voma! Help me please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Încearcă să îţi ţii respiraţia şi să stai cu capul în jos.
Se zice că atunci când sughiţi cineva vorbeşte despre tine, iar dacă ghiceşti cine e aceea persoană sughiţul se opreşte.
Încearcă aceste 2 metode, iar dacă nu funcţionează...nu prea poţi face decât să aştepţi să se oprească singur, că doar nu vei sughiţa la nesfârşit, nu? Până mâine tot se va opri. happy

2 răspunsuri:
| AdinaELA a răspuns:

Buna! E asa nasol sa sughiti...pe mine ma apuca o data la cateva zile si ma tine cateva minute bune! Incearca sa-ti tii respiratia si sa faci ceva care sa-ti distraga atentia.Iesi putin la aer, plimba-te si poate o sa-ti treaca.Multa bafta!

| Aditzu a răspuns:

Tine-ti respiratia cateva momente. incearca sa nu te mai gandesti la cum sa treaca sughitul sau ca sughiti tongue