| lorelai cristinush a întrebat:

FUNDA. Am o mare problema. Ieri am baut aproximativ 4 l apa in 3 ore pentru ca am avut de facut niste analize si a trebuit sa am vezica plina inainte. Acum ma doare burta ffff. tare. Credeti ca e din cauza apei? am mai patit ceva asemanator vara trecuta cand credeam ca am apendicita...muream de durere. am fost la doctor si mi-a spus ca sunt constipata; a durat cateva saptamani sa ma refac. Stiu ca si atunci am baut multa apa pentru ca vroiam sa slabesc, dar nu stiam daca asta e cuaza. Si imi vine sa rod peretii...asa ma doare. Am abdomenul foarte foarte tare si par mai grasa decat de obicei. Voi credeti CA E DIN CAUZA APEI? ce imi recomandati? Help please. mersi mult sad :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Te-ai imbalonat.Ai burta tare si doare rau, nu? Mergi la farmacie si ia ceva contra imbalonarii, o sa vezi ca o sa treaca. Daca nu, ia o lingurita de miere, sau ceai de musetel indulcit cu miere, mergi urgent la baie si se rezolva.
Bafta.

| 13Denisa a răspuns:

Cu siguranta nu este din cauza apei. Esti constipata de aia te doare burta. Incerca sa mananci prune uscate sau smochine cateva pe zi, sau iaurt cu fibre. Incearca sa stai pe wc pana ai scaun. Stai pur si simplu fara sa faci nimica, sa nu ai alta preocupare ( sa citesti, sau sa dai mejae sau orice altceva). Daca nu merge cu asta inceapca COLON-HELP Este foarte bun si sigur iti vei revenii. Fundita te rog.

| Alexxanddraa001230 a răspuns:

Cred ca te-ai balonat. din cauza ca ai baut foarte multa apa te doare burta...ar trebuie sa mergi mai des la toaleta si sper sa iti treaca... fwnda?