| MihaelaDart a întrebat:

Pentru acoperirea imperfectiunilor a pielii care sufera de vitiligo, ce crema ar fi buna? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitiligo e cumva atunci cand tot anul in afara de vara ai permanent niste brombonele pe piele? am si eu treaba asta de cand eram bebeu.Am piele ca sarea de pe un stix in permanenta.da nu doare doar scarmana.

| MihaelaDart explică (pentru anonim_4396):

NU. Vitiligo este fara dureri, fara mancarimi, ci se pierde melanina, adica se depigmenteaza pielea. Scrie vitiligo pe google si informeaza-te daca nu stii ce este.