| anais13 a întrebat:

Este cineva pe aici care suferă de vitiligo? V-ați vindecat in vreun fel, a funcționat vreun tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se zice ca da. http://bit.ly/2NwWdtR Unii spun ca au tratat cu plante dar nu este nimic stabilit. Poate ca merita sa incerci tratamentul cu plante. Nu te pot afecta decat daca exagerezi. http://bit.ly/2Th9lXl Sunt si unele reclame la produse "minune" dar eu nu am incrdere in asa ceva. Cred ca sunt pacaleli pe bani multi!

| Donsavas a răspuns:

Exista atatea tratamente. Mergi la dermatolog!

| anais13 explică (pentru Donsavas):

Am fost la dermatolog și mi-a dat o crema care nu și-a făcut niciun efect. Ma gandeam sa merg la o clinica de specialitate, dar voiam sa vad dacă mai sunt oameni la care au funcționat tratamentul.

| Donsavas a răspuns (pentru anais13):

Mergi din nou si iti va schimba medicamentul. Pana nu încerci nu stii ce te poate ajuta. Încearcă si suplimentele cu d3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc pe cineva care are, nu se vindeca. Daca nu-ți face probleme nu mi-as face capul cu ea in locul tau, arata interesant

| anais13 explică (pentru anonim_4396):

Chiar crezi ca arată interesant? laughing
La mine încă sunt la început, dar mi-e frica sa nu se extindă prea mult. Și eu cunosc niște persoane care nu s-au vindecat, dar fiecare organism e diferit. Am văzut diferite fete obișnuite pe yt la care tratamentul a funcționat. Depinde foarte mult de organism din ce stiu. Cred ca totusi o sa merg la o clinica de specialitate, măcar sa nu stau sa ma intreb mereu "cum ar fi fost dacă"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anais13):

Mergi la un specialist că am înțeles că un tip de vitiligo are si altfel de simptome care sunt deranjante... sa nu se agraveze.
Dar sa nu iti faci griji de cum arata laughing E interesant daca nu are alte simptome, adica e ceva diferit, as vrea sa am si eu asa un semn unic, o semnatura a mea
Stiu un tip care are vitiligo doar pe jumatate de mustata rolling on the floor arata super