| ionut6546356 a întrebat:

Pot avea ca mic dejun,pranz,cina,piept sau carne de pui? Adica sa elimin orice mananc in prezent,paste,si toate prostiile si sa le inlocuiesc cu carne/piept de pui, avand in vedere ca vreau sa intru in cura si sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate manaca proteina pe o durata de 7-14 zile, dupa care trebuei sa introduci salate si vegetale, ca sa nu iti dai sanatatea peste cap!
Vezi dieta Pierre Dukan, care-i bazata pe proteina!
http://www.dieta-dukan.co/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mănânci numai carne nu e o dieta deloc sanatoasa

| ionut6546356 explică (pentru suntserios):

Din ce motiv? daca mananc numai proteine, si cateodata mai mananc si supe, rareori paste etc?

| suntserios a răspuns (pentru ionut6546356):

Uite, iti explica aici de ce nu e bine pentru organism sa consumi asa multa carne

http://m.csid.ro/......i-10047148