| Miyana a întrebat:

Poti scapa de cosuri cu vaseline?
https://www.google.com/......https?/url

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Monica337 a răspuns:

Da, acesta. Il aplici doar seara inainte de culcare. Inainte sa te dai cu el, este bine sa te speli foarte bine pe fata si sa te stergi cu apa micelara pentru a fi foarte curat tenul. Te dai 3 luni. In prima saptamana ma ustura fata, deoarece s-a uscat destul de rau tenul, insa am facut o pauza de o zi, mi-am facut un scrub din zat de cafea si ulei de masline care mi-a indepartat toata piele moarta, iar apoi nu am avut nicio problema. Am vorbit cu un dermtolog si mi-a spus ca 80% din persoanele care utilizeaza Mask Plus Gel au aceleasi reactii, asa actioneaza gelul.
Ai grija sa eviti zona ochilor si a buzelor! Sper sa te ajute, deoarece si eu m-am luptat cu acesta problema de la 12 pana la 17 ani si stiu cat de enervante sunt cosurile.

2 răspunsuri:
| Monica337 a răspuns:

Buna! Nu prea cred ca te-ar ajuta cu ceva. Eu am reusit sa scap de cosuri cu Mask Plus Gel. Am incercat toate cremele si pastilele posibile timp de 5 ani, am fost la 3 dermatologi si nimic, iar apoi mi-a recomandat o prietena acest gel care m-a ajutat. Nu stiu daca functioneaza la toata lumea, dar din cate am citit, majoritatea persoanelor au scapat de acnee cu ajutorul acestui gel. Este mai scumpicel, intre 80-100 lei, depinde de farmacie, dar eu zic ca merita. Sper ca te-am ajutat!

| Miyana explică (pentru Monica337):

Https://www.google.com/......Https?/url
Aceasta? Cum se foloseste?

| Monica337 a răspuns (pentru Miyana):

Da, acesta. Il aplici doar seara inainte de culcare. Inainte sa te dai cu el, este bine sa te speli foarte bine pe fata si sa te stergi cu apa micelara pentru a fi foarte curat tenul. Te dai 3 luni. In prima saptamana ma ustura fata, deoarece s-a uscat destul de rau tenul, insa am facut o pauza de o zi, mi-am facut un scrub din zat de cafea si ulei de masline care mi-a indepartat toata piele moarta, iar apoi nu am avut nicio problema. Am vorbit cu un dermtolog si mi-a spus ca 80% din persoanele care utilizeaza Mask Plus Gel au aceleasi reactii, asa actioneaza gelul.
Ai grija sa eviti zona ochilor si a buzelor! Sper sa te ajute, deoarece si eu m-am luptat cu acesta problema de la 12 pana la 17 ani si stiu cat de enervante sunt cosurile.