| Andrei23185 a întrebat:

Rog seriozitate.Am 16 ani si 1.70 inaltime, ma gandesc sa iau hormon de crestere, vreau sa ajung la minim 1.80.
Oare fac o prostie? Ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu exista hormoni sau pastile pentru cresterea in inaltime!'
Pune mana si fa sport ca sa-ti stimulezi cresterea!
Mananca zilnic mancare sanatoasa, ca sa dai corpului vitaminele si mineralele de care are nevoie, care se transforma si in hormoni, ajutand la cresterea ta.

| Frank51 a răspuns:

Https://bit.ly/2NRmlAU Cu placere.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un control endocrinologic înainte.

| Doja a răspuns:

Da, faci o prostie. Organismul tau are o anumita genetica care il determina sa lucreze la o anumita capacitate. Daca iei extra hormoni vei forta inima si celelalte organe sa pompeze mai mult, ceea ce te va face sa mori mai devreme in moduri inimaginabile.