| bogdanul a întrebat:

Buna,La 16 ani mai pot creste in inaltime? Mentionez ca sunt baiat si am o inaltime de 1.70 si as vrea sa ajung la.1.80-1.85.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

16-18 ani e una din cele mai intense perioade de crestere a organismului uman (mai e 0-2 si 9-11). Deci, ai sanse sa ajungi la 1, 80, iar daca faci si ceva sport, handbal, volei, baschet, ai sanse reale sa ajungi si la 1.85.

6 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

La baieti e dubioasa rau treaba, ca voi va faceti palugi peste noapte.
Noi ramanem la fel de la 16 ani :'(

| papuciirupti a răspuns:

Da.

| Archangells a răspuns:

Pana la 22 -25 de ani tot cresti. fa baschet, exercitii

| Madutzza98 a răspuns:

Corpul uman se dezvolta pana la 18 ani. Deci da, mai poti creste

| TFKatarina a răspuns:

Din cate stiu baietii pot creste pana pe la 19-20 de ani.Deci da poti creste.Incearca un sport gen inot/basket...

| mimimimi039 a răspuns:

Daca vrei sa te mai inalti mergi la baschet