| anonim_4396 a întrebat:

scuze daca nu ma incadrez in aceasta categorie cu intrebarea....Astazi cainele meu sa taiat la picior intre pernute.si o pierdut destul de mult sange.cam in cat timp se poate infecta o rana?
Apropo este un Golden Retriver de un an si 4 luni (daca ajuta cu ceva informatia asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În câteva ore, mergi mâine dimineață cu el la un cabinet veterinar.
Până atunci pansează lăbuța afectată cu un pansament steril pe care ai pus rivanol.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Un caine este o fiinta care sufera, de aceea trebuie tratat ca si un om. Mergi cu el la medicul veterinar.

| Xayfer a răspuns:

A da am uitat sa mentionez ca l-am dezinfectat cu un dezinfectant foarte puternic dupa 30 min si i-am da si cu oximed care are efect antibiotic