| AmNevoieDeAjutorFoarteMare a întrebat:

Sper sa primesc un raspuns pe placul meu. Deci. Luni, saptamana asta, mi-au aparut doua semne pe fata(un fel de buba si o dunga cu bubite mai mici, foarte mici). Asa. Miercuri dimineata-amiaza mi-au aparut bubite mici-mici rozii-rosii pe maini, doar pe maini. Dar nu pana sus. Doar mana, fara brat. Ieri mi-au mai aparut cateva pe burta, pe picioare. Dar nu exagerat de multe. Si mi-e frica sa nu fie varsat de vand(varicela). Nu am avut pana in acest moment si tin sa mentionez ca e posibil sa fi fost in contact cu persoane posibile de varsat de vand, doar e posibil, nu e sigur. Dar din cate stiu eu, bubele mele nu seamana cu cele de varsat de vant. Cel mai rau e ca voi avea ceva foarte important de facut in viitorul apropiat si sper sa fie doar o alergie si nu varicela(sunt destul de sensibila la mancare, am facut de multe ori alergii si, in plus, am avut o problema la maini, am facut un tratament, s-a infectat etc., am dat cu multe solutii si poate e de la una din astea). Deci, sper sa fie doar o simpla alergie, dar vreau sa fiu sigura. Astept raspuns. Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Uxellodunon a răspuns:

Doctooooooooooor