| conydraga a întrebat:

Stie cineva un leac pentru. cearcane(pungi la ochi)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 ore de somn, bea mai multe lichide, eliminarea parazitilor intestinali, o dieta fara abuz de sare, alimentele bogate in fier sunt dusmanul cearcanelor, pune cate o cataplasma cu suc de cartofi seara inainte de culcare, un cub de gheata deasupra unei dischete de demachiat face minuni.

2 răspunsuri:
| Kidu a răspuns:

Foloseste feliute de castraveti, cartofi, care reduc inflamatiile; bea multa apa, comprese reci cu ceai de musetel si fruntea sushappy
Sper ca ti-am fost de foloshappy
O seara buna!

| giulia_6563 a răspuns:

Uite cateva remedii pentru ingrijirea ochilor in speial a ceracanelor tu alegi ce vrei si ce iti permiti:1.Maseaza-ti cearcanele cu orice tip de crema tinuta in prealabil la rece inainte sa intri in pat pentru cateva minute.
3. Bea cel putin 10 pahare de apa zilnic.

4. Aplica o pasta din pulbere de tumeric (planta aromatica) amestecata cu suc de ananas.

5. Inmoaie o discheta demachianta in apa de trandafir sau in apa rece si aseaza-o peste cearcane 5-10 minute.

6. Uleiul de migdale este extrem de hranitor pentru piele. Maseaza zona ochilor cu ulei de migdale in fiecare zi, timp de doua saptamani.

7. Foloseste creme hranitoare cu ingrediente naturale precum uleiul de avocado, susan, vitamina K si vitamina E.

8. Aplica o pasta din praf de migdale amestecat cu lapte peste cearcane. Sau iti poti prepara un suc pe care sa-l bei.

9. Bea suc de rosii cu cateva frunze de menta, suc de lamaie si sare.

10. Mananca alimente bogate in vitamine si fier. Include fructele si legumele proaspete in dieta ta zilnica.

11. Foloseste ochelari de soare cand iesi afara pentru a-ti proteja ochii de razele daunatoare.

12. Taie smochine proaspete in jumatate si aseaza-le pe cearcane pentru 15-30 de minute. Apoi clateste-te cu apa calda.

Folosind aceste remedii, rezultatele nu vor intarzia sa apara. Alege aceste cai de atac impotriva cearcanelor si vei avea ochi mai stralucitori si mai seducatori.
sper ca te'am ajutat intr'o oarecare masura.mult succes