| Dudu521 a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani, ( 1, 60 m ) si 50kg. Vreau sa ajung la 45kg cat mai repede posibil. Am facut inot in clasele I-IV cu instructor, apoi m-a apucat lenea... sad. Stiu sa inot foarte bine si ma gandesc sa ma reapuc, dar fara instructor si as vrea sa stiu :
1) in cat timp pot slabi cat mi-am propus?
2) cate ore la bazin?
3) cate bazine?
4) de cate ori pe saptamana?

MULTUMESC! big grin ( astept raspunsuri serioase )

FUNDA! Promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55, 75 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 5-6 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Dacă vei mai slăbi, până la 45 de kg, atunci vei fi SUBPONDERAL ( prea slab ) - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Dudu521 explică (pentru bursuc001):

Ok, mersi big grin Chiar apreciez, dar atunci de ce am putina burtica deranjanta? -_- ( si am sigur 100% 1, 60 si 50kg).

| bursuc001 a răspuns (pentru Dudu521):

Cu plăcere!

Dacă ai puţină "burtică/colăcei", atunci să faci abdomene!
Aceea NU va dispărea de la înot.

O seară frumoasă.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Serios nu trebuie să mai slăbești, este interzis la vârsta ta să ai un regim alimentar pentru slăbire, EȘTI în creștere, greutatea actuală este cea ideală.
Pa, pa.

| TPUuser199 a răspuns:

Stai linistit, ca ai o greutate perfecta. Nu trebuie sa slabesti

| Dudu521 explică:

Sigur big grin, si atunci de ce am putina burtica?! -_-