| ThePitPew a întrebat:

Salut TPU. Sunt fumator de 4 ani, iar acum 1 luna am inceput sa vapez. Mi se face constant un fel de "puroi" in gat si tusesc constant si agresiv. Cum pot scapa de acest lucru fara a trebui sa ma schimb iarasi la fumat iqos sau tigari? Vreau sa raman pe vape.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la radiologie, pentru un examen la plamani, fiindca este posibil sa ai plamanii deja afectati de la substantele otravitoare din vape-uri. (nu, nu glumesc, chiar se poate intampla asta).

| ThePitPew explică (pentru Violleta2022):

Daca nu fumez o zi sau doua, chestia daca nu mai devine o problema. Ma gandeam ca este totusi o solutie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ThePitPew):

Da, exista o singura solutie: sa nu mai fumezi deloc!
Si sa-ti faci o radiografie la plamani, fiindca chimicalele din vape-uri sunt otravitoare si celulele plamanilor nu s emai pot reface.

| sierra1 a răspuns:

"Mi se face constant un fel de "puroi" in gat si tusesc constant si agresiv. Cum pot scapa de acest lucru... Vreau sa raman pe vape."

ori continui să bagi in plămâni chimicalele alea ori și te impaci cu acel fel de "puroi" ori nu mai bagi și revii la normal (odată ș-odată)

| ThePitPew explică (pentru sierra1):

Daca ma mut pe iqos, tusa se opreste, dar ies mai ieftin cu vape.

| sierra1 a răspuns (pentru ThePitPew):

Ieși si mai ieftin fără niciuna!

| VoidEternal a răspuns (pentru ThePitPew):

Imagineaza-ti cât de ieftin ieși dacă încetezi să investești activ în diminuarea propriei speranțe de viață...

| dullcat a răspuns:

Te lasi de fumat, de tot.

| ThePitPew explică (pentru dullcat):

Nu inca.

| dullcat a răspuns (pentru ThePitPew):

Astepti pana faci cancer? Ok. laughing

| Frank51 a răspuns:

Și eu am vapat vreo 6 luni, am fumat vreo 2 ani(pachet la 3-4 zile), și am folosit și din astea de unică folosință. Eu o făceam de plăcere și social, nu am fost dependent. Am decis într-un final să las toate și nu mai fumez nimic de vreo lună.

| Hyperion7 a răspuns:

Făcând un pact cu diavolul.
Sau lăsându-te de fumat straight face

| ReddY25 a răspuns:

Renunta definitiv la acest viciu

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Lasa-le naibii de prostii.