| RazvanelStefanel a întrebat:

Sunt gamer/ytb-er si ascult muzica, ma joc jocuri si vrb pe skype cu prietenii la casti...am un dubiu mare..ascult si joc la 20% volumu am casti de gaming de 1. 5mil dar imi este frica sa nu imi pierd auzul..stau la pc cu castile timp de 8-10 ore in continu in fiecare zi cu castile pe cap...fac acest lucru de 1 an as vrea sa stiu daca dauneaza acest lucru auzului..fiind la 20%niciodata mai ridicat..PS nu aud tauituri etc urechea e normala de un an nimic schimbat auzul e acelasi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Munteanu_Emil_1998 a răspuns:

Nu pățești nimic dacă asculti muzica mult timp la un volum mai incet, dar toată chestia sta în ochi, dacă stai atât la pc în fiecare zi, pe la 20 de ani nu o să mai vezi bine aproape, așa ca ai grijă