| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU
Sunt la dieta,incerc sa mananc foarte sanatos (fara paine, orice ce contine zahar)
Sunt de dupa masa la scoala
Pot lua un baton FIBROBAR CU CEAI VERDE ca gustare pe la ora 16:00?
Adica e benefic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CORE55 a răspuns:

Da, este foarte benefic si recomandat. Eu iti recomand sa il iei la 10:00, adica gustarea dinaintea pranzului. Dar, il poti lua si la 16:00.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai bine un măr, sau o jumătate de măr. Tot ce este trecut prin fabrică are chimicale în plus care perturbă metabolismul și cura. Ceaiul verde conține cofeină. Ca și cum ai consuma ceva cu fibre și ai bea și o cafea.

| Ineys a răspuns:

Ca gustare sunt recomandate fructele. Incearca sa mananci cam din 3 in 3 ore adica:
-Mic dejun
-Gustare
-Pranz
-Gustare
-Cina

La interval de 3 ore.