| Catlove33 a întrebat:

Salut TPU., am fost la bazin ieri, m-am dat cu crema de soare, dar tot ma ustura pielea cu ce sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Nu incerca cu iaurt sau lactate sau leacuri babesti caci faci infectii urate.Iti zic din propria experienta. a fost cea mai mare greaseala facuta.Cel mai bine este sa iei un spray de protectie solara si sa te dai in continuare cu el si seara cu ulei de bebeluși

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ai stat prea mult la soare in orele de pranz si nu te-ai dat cu crema la fiecare 2 ore.

Iaurtul grecesc este foarte bun pentru arsurile solare.

| Drake21 a răspuns:

Cu Iaurt

| Cherciumihai a răspuns:

Sună la medicul de familie și întreabă. on the phone Eu am stat la plajă o zi întreagă fără cremă, seara plângeam cu dușul pe spate. rolling on the floor Fiecare dacă vrea dă, dacă nu...nu! Până la urmă ori te bronzezi, ori nu? thinking

| Alex00615 a răspuns:

Pe lângă ce răspunsuri ai primit, merge și o loțiune speciala ca asta

https://www.emag.ro/......DKBV1FBBM/