| MTL a întrebat:

Sunt slab, am 13 ani si 34.9 kg sad
As vrea sa ma ingras putin, macar la 40kg
Ce pot manca pentru a ma ingrasaa?

Fundaa happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DJAL3X a răspuns:

Mult Fast Foodwinking

12 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Paste poti manca.Sunt gustoase si au multe calorii la 100 g happy

| Remus13 a răspuns:

Pai baga in tine paste si cartofiwinking.
Cartofii au carbohidrati si ingrasawinking.

| OoBunnyoO a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu incerci sa te ingrasi acum pentru ca esti la inceputul pubertatii cand o sa incepi sa te dezvolti. Si este posibil ca daca incepi de pe acum cu fast-foodul sa ajungi la 18 ani un pic supradimensionat. Asteapta putin timp si cand mai cresti vezi daca esti multumit cum arati sau nu, te poti apuca de sala pentru a dezvolta masa musculara si nu pentru a pune grasime.

| floriasdfg a răspuns:

Păi ce înălţime ai?

| puscahoreangaion a răspuns:

Apuca-te de sport sa faci muschi nu burta

| 78buc a răspuns:

Pai maninca cit mai multa mincare care are multe calorii,dulciuri,maioneza,chifle,apa dulce,inghetata, coca-cola, mincare prajita, insa as vrea sa mentionez caci esti baiat si nu ti-ar sta sa fii gras incearca alte metode, ocupate mult cu sportul o sa te ingrasi si in plus o sa ai corp frumos

| WinamP a răspuns:

Pai sa mananci ce iti da la masa

| Petrescu_Andrei_1998 a răspuns:

Dieta pentru ingrasat big grin :
Micu de jun:Crenvusti sau carnati unsi cu unt, oua ochiuri
Pranztongueaste, ciorba sau orice altceva
Cina:Bea 2 pahare cu lapte si un bol cu cereale.Eu asa am facut si m-am ingrasat 15 kile in 25 de zile big grin

| TatSergiu a răspuns (pentru Petrescu_Andrei_1998):

Tu îţi dai seama cât de idiot eşti?

| Petrescu_Andrei_1998 a răspuns (pentru TatSergiu):

Tu iti dai seama ce freza de cocalar ai?

| Aurelian_Sebastian_1990 a răspuns:

Mnanca dupa ORA 7:30 SAU 8